Dobrodruh 2024

Spájame dobro a cestovanie po Slovensku

Dobrodruh 2024

Cestovateľský bedeker DOBRODRUH je určený pre dovolenkárov, výletníkov, objaviteľov, rodiny, ale aj freelancerov spájajúcich home-office s pobytom v peknom prostredí a firmy či organizácie hľadajúce zmysluplnejšie tipy pre teambuilding alebo eventy.

Kúpiť bedeker

Skvelý darček nielen pod stromček

„Skvelý darček pre všetkých dobrodruhov, gurmánov a kávičkárov, ktorí majú radi Slovensko. Od toho, čo navštíviť, kde sa ubytovať, čo kde robiť, cez to kde sa najesť alebo zájsť na drink či kávu tam nájdete všetko. Veľmi sa mi páčia aj fotografie a celkový vizuál knihy.“

— Lenka, cestovateľka

„Dobrodruha som už viackrát otvoril na super inšpirácie – nielen kam ísť na výlet, ale aj vždy si pripomínať, čo všetko skvelé na Slovensku máme a že to sakramentsky za to stoji :-).“

— Michal Meško, CEO Martinus

V našom sprievodcovi nájdete množstvo zabudnutých aj nových skvostov z celého Slovenska, rozdelených do kategórií: Prírodné a kultúrne divy, Turistika, Ubytovanie, Gastronómia, Podujatia, Shopping.

Hodnotný obsah a tipy na cesty znásobí nová séria hodnotných článkov a rozhovorov s ľuďmi, ktorí vracajú do remesiel a rôznych oblastí poctivosť, originalitu, nastavujú u nás svetovú latku kvality. Svojim životom ukazujú, že skutočné vlastenectvo nie je o silných rečiach, ale o hlbokom poznaní hodnôt, dedičstva, kvality a poctivej starostlivosti o to vzácne, čo okolo nás máme.

Dobrodruh 2024

Súčasťou sú aj grafické MAPY, ktoré vám uľahčia orientáciu a vyhľadávanie našich skrytých pokladov. Bedeker: 200-stranový laminovaný bedeker rozmerov 20×25 cm praktický na cesty. Grafika: Martin Bajaník.

Kto stojí za Bedekrom?

Občianske združenie Bystriny spája organizácie, komunity a aktívnych jednotlivcov, ktorí menia svoje okolie k lepšiemu. Poskytujeme im podporu v rozvoji a chceme, aby sa v našej krajine posilnila sieť dobra. Aj preto sme sa rozhodli pre projekt DODRODRUH.

„Chceme podporiť chuť ľudí objavovať Slovensko tak, aby sme si vážili to cenné a silné. Cestovateľov nasmeruje tam, kde ich peniaze ostanú vo väčšej miere v lokálnych komunitách, podporia to kvalitné a férové na Slovensku a vďaka ďalším aktivitám týchto komunít prinesú aj násobenie verejného dobra.“

— Zuzana Wienk, riaditeľka o.z. Bystriny

Dobrodruh 2025

Spoznajte unikátny bedeker DOBRODRUH, ktorý vás zoberie na unikátne málo známe miesta, pomáha objavovať to vzácne blízko nás a vytvoriť si skutočný vzťah ku Slovensku.

Dobrodruh 2024

Podporte nové vydanie Bedekra na rok 2025.

Podporiť