Koho spájame

Kolektív
Košice

Kolektív

Sme kolektív mladých ľudí so snahou robiť veci inak. Pre krajšie miesta, pre nás všetkých. Veríme, že skrz projekty, ktoré budú slúžiť ľuďom a rozvoju miest sa vieme podieľať na skvalitnení verejných priestorov, životného prostredia, podpory kultúry aj umenia.

Na Slovensku žijeme veľmi radi a to aj napriek jeho nedostatkom. Sme presvedčení o tom, že byť spoločensky angažovaní je potrebné k vytvoreniu prostredia, kde sa nám môže žiť ešte lepšie ako doteraz. Ako mladí ľudia vnímame, že priestor na zlepšenie je vždy a aj mnoho malých krokov môže viesť k zmene. Presne preto vznikol Kolektív. Najprv len ako myšlienka, neskôr nápad v našich hlavách a dnes už ako kolektív pár mladých ľudí spolupracujúci s mnohými odborníkmi či dobrovoľníkmi.

Momentálne pracujeme na revitalizácií verejného priestoru v Mestskom parku v Košiciach. V spolupráci s Magistrátom Košice, renomovaným architektonickým štúdiom a top dizajnérmi verejný priestor pretvárame na dizajnové, funkčné basketbalové ihrisko, ktoré bude slúžiť ako komunitný priestor s bohatým programom.