Koho spájame

Futbalová komunita Kozmos
Bratislava

Futbalová komunita Kozmos

Kozmos je fenoménom na Slovensku. Hlavným cieľom tejto futbalovej komunity je vniesť do futbalu viac kultivovaného správania, demokratických hodnôt a tolerancie. Klub otvorene vystupuje proti fašizmu, rasizmu a homofóbii, podporuje hodnoty feminizmu a rovnosti a snaží sa tieto hodnoty šíriť cez ligový a mimo ligový futbal po Bratislave a západnom Slovensku.

Kozmos je prvý fanúšikmi vlastnený a demokraticky riadený futbalový klub na Slovensku.

Má mužský aj ženský tím. „Naše dve družstvá sú rovnocenné. S istotou môžeme povedať, že náš ženský oddiel je jediný, ktorý má v slovenských ligách svoj fanklub a pravidelnú aktívnu podporu,“ vraví Ivan Belička - spoluzakladateľ futbalovej komunity Kozmos, ktorý chce vniesť do futbalu viac demokracie, férovosti a inklúzie.

Táto futbalová komunita je súčasťou celoeurópskeho hnutia, ktoré futbal nevníma ako komerčnú šou, ale ako šport pre ľudí, ktorí ním žijú - teda hráčom, hráčkam, fanúšikom a fanúšičkám, aktivistom a aktivistkám, jednoducho tým, ktorí a ktoré vo futbale vidia priestor pre demokraciu, slobodu, kreativitu a sebarealizáciu.